HLAVNÍ STRANA1.   2.   3.   4.   5.   6.   7asdsadasdasdasdsdasd

Kopíruj jen s klikačkou


Nábor Affs

Reklamy


Zapisování do nové soutěže SONK

ZDE


malý lední medvídek ,,Vločka"

14. července 2010 v 15:42 | Verias ♥
REPORT: Seznamte se: Vločka! - foto
Zdroj: Profimedia.cz
Tahle sněhobílá kulička se jmenuje Vločka a musela být odebrána svojí mamince, která se o ni bohužel nedokázala postarat.
Na první pohled vypadá Vločka jako nádherná plyšová hračka. Černá živá očka připomínají velké knoflíky a sněhobílý měkký kožíšek doslova láká k pomazlení. Vločka se líně se protahuje a pak začne kopat tlapkami do všech stran a kvičet na celou místnost, jako kdyby chtěla ošetřovatelům říct: "Už mám hrozný hlad! Dáte mi něco k jídlu?" Právě teď je naštěstí v bezpečí, ale ještě před pár týdny to vypadalo, že vůbec nebude žít!

Vločka v ohrožení!

Když se v norimberské zoo narodilo medvědici Veře malé medvídě, ošetřovatelé zbystřili a věnovali jemu i matce mnohem větší pozornost než dřív. Pravidelně se střídali u Veřina výběhu a dávali pozor, aby se malé medvědí slečně, která v té době ještě neměla oficiální jméno, nic nestalo.

Ve volné přírodě se totiž velmi často stává, že první mládě zemře, protože jeho máma neví, jak by se k němu měla chovat. První čtyři týdny se máma Vera o Vločku vzorně starala a nic nenapovídalo tomu, že by ošetřovatelé museli zasáhnout.

Jenže pak začala Vera působit nervózně a roztržitě. Každou chvíli popadla Vločku do zubů, přenášela ji po výběhu sem a tam a přitom ji několikrát nechala spadnout na tvrdou zem! A právě v tu chvíli se ošetřovatelé rozhodli, že pokud chtějí, aby mládě přežilo, musí ho Veře odebrat a vychovat sami.


Zdroj: Profimedia.cz


Medvídě v nové rodině!

Zpočátku dostávala Vločka kojenecké mléko z lahvičky každé tři hodiny. Aby ošetřovatelé medvídě ničím neohrozili, nosili pro jistotu na rukou gumové rukavice. A právě teď Vločka působí jako to nejspokojenější a nejšťastnější medvídě pod sluncem!

"Vločka nám dělá samou radost," potvrzuje ošetřovatelka Petra Fritz. "Většinu dnů tráví tak, že hned po krmení usne. Pak se vzbudí a chce, si hrát. To ji pak na chvilku pustíme do volného výběhu," usmívá se Petra.

Teď už má Vločka větší místnost, kde má dost prostoru pro svoje hry a dovádění. Aby se cítila bezpečně, ošetřovatelé jí nechali všechny původní ručníky a deky, které měla v prvním pokoji. Vločce vyrostly první zuby a přibírá na váze přesně tak, jak má!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama